PKO BP zdecydował o emisji euroobligacji do kwoty 350 mln CHFWarszawa, 06.10.2017 (ISBnews) - PKO Bank Polski podjął uchwałę w sprawie warunków emisji euroobligacji w ramach programu EMTN. Bank chce wyemitować papiery o wartości do 350 mln CHF, podał PKO BP.

"Wraz z podjęciem uchwały bank rozpoczął działania zmierzające do przeprowadzenia ewentualnej emisji euroobligacji na następujących warunkach:
1) kwota emisji: nie wyższa niż 350 mln CHF,
2) termin wykupu: od 3 do 4 lat od dnia emisji" - czytamy w komunikacie.

Przeprowadzenie emisji euroobligacji jest uzależnione od warunków rynkowych. Wielkość emisji oraz stopa procentowa, według której będą oprocentowane euroobligacje zostaną ustalone we współpracy z konsorcjum banków inwestycyjnych i z inwestorami w Europie., podano także.

Środki uzyskane z emisji euroobligacji zostaną przeznaczone na cele związane z ogólną działalnością biznesową banku.

Bank będzie ubiegać się o dopuszczenie euroobligacji do obrotu na rynku regulowanym Giełdy Papierów Wartościowych w Zurychu, przy ewentualnym równoległym notowaniu na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

W maju br. PKO BP poinformował, że zarząd podjął uchwałę w sprawie otwarcia programu emisji euroobligacji (program Euro Medium Term Note - EMTN) o wartości 3 mld euro lub równowartości w innych walutach (USD, CHF lub PLN).

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)