"To już trzecie przedsięwzięcie Guardian Glass w Polsce i tym samym potwierdzenie, jak dobrą opinię ma Polska i jej pracownicy wśród zagranicznych inwestorów. Od początku roku, zgodnie z danymi Eurostatu, w Polsce przybyło 223 tys. miejsc pracy w przemyśle na 354 tys. w całej Unii. Oznacza to, że dwa na trzy nowe stanowiska przy produkcji powstały u nas" - powiedział wicepremier Mateusz Morawiecki, cytowany w komunikacie.

Nowy zakład ma zwiększyć produkcję szkła typu float, przeznaczonego głównie na cele budowlane. Głównymi jego odbiorcami w Polsce są cztery branże: producenci okien, fasad, mebli oraz branża motoryzacyjna.

"Zaawansowana technologicznie linia typu float, gwarantująca produkcję na poziomie tysiąca ton dziennie, rozpocznie pracę w trzecim kwartale 2019 r." - czytamy dalej.

Guardian Glass zadeklarował nie mniej niż 400 mln zł inwestycji i ponad 90 nowych miejsc pracy.

W Częstochowie działa zakład produkcji szkła Guardian Glass, który zatrudnia ponad 350 osób. W maju 2017 r. firma otworzyła w Katowicach Centrum Usług Wspólnych, w którym zaplanowano zatrudnienie ok. 60 osób.

Amerykańska grupa kapitałowa Guardian istnieje od 1932 roku. W 1970 r. rozpoczęła produkcję płaskiego szkła z wykorzystaniem metody float. Guardian i jego spółki zatrudniają ok. 17 tys. osób w 25 krajach na 5 kontynentach.

>>> Czytaj też: Gdańsk: Przetarg na studium wykonalności dla portu centralnego