ZM Henryk Kania złożyły do UOKiK wniosek ws. przejęcia Staropolskich SpecjałówWarszawa, 23.10.2017 (ISBnews) - Zakłady Mięsne Henryk Kania złożyły do Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wniosek w sprawie nabycia części mienia Staropolskich Specjałów, podał Urząd.

Wniosek wpłynął 20 października, sprawa jest w toku.

"Planowana koncentracja dokonywana będzie na podstawie art. 13. ust. 1 i ust. 2 pkt 4 ustawy z dnia 16 lutego 2007 roku o ochronie konkurencji i konsumentów i polegać ma na nabyciu przez Zakłady Mięsne Henryk Kania z siedzibą w Pszczynie od Staropolskie Specjały spółka z ograniczoną odpowiedzialnością w Goczałkowicach Zdroju mienia tj. przedsiębiorstwa obejmującego zakład przetwórstwa mięsnego, wraz z magazynami, suszarniami i liniami pakującymi" – czytamy w komunikacie.

Na początku zeszłego tygodnia Zakłady Mięsne Henryk Kania zawarły przedwstępną umowę przeniesienia przedsiębiorstwa Staropolskie Specjały w celu zwolnienia go z długu względem siebie, podała spółka. Wartość nabywanego przedsiębiorstwa oszacowana została na 293 mln zł.

Zakłady Mięsne Henryk Kania są notowane na rynku głównym warszawskiej giełdy od marca 2012 r.

Spółka Staropolskie Specjały stanowi zakład mięsny z magazynami oraz suszarniami, wyposażony w systemy zarządzania produkcją, linie pakujące, wyspecjalizowane w przetwórstwie i sprzedaży elementów mięsa produkcyjnego, wyjaśniły ZM Henryk Kania.

(ISBnews)