PGE dołączyła do akceleratora Bridge to MassChallenge WarsawWarszawa, 23.10.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) dołączyła jako partner do akceleratora startupów Bridge to MassChallenge Warsaw, podała spółka.

"PGE Polska Grupa Energetyczna dołącza tym samym do prestiżowego grona, w którym są już PKO Bank Polski - największy bank regionu CEE oraz Visa - światowy lider płatności cyfrowych, czyli obecni partnerzy realizowanego na terenie Europy Środkowo-Wschodniej programu akceleracyjnego Bridge to MassChallenge Warsaw" - czytamy w komunikacie.

Akcelerator do 6 listopada wspólnie poszukiwać będzie najbardziej obiecujących startupów z regionu Europy Środkowo-Wschodniej, którym pomogą w rozwoju ich biznesu w Polsce i wesprze w wyskalowaniu biznesu na rynki zagraniczne.

"Innowacje są podstawą budowy silnej i nowoczesnej gospodarki. Aby pozostać konkurencyjnym przedsiębiorstwem musimy być bardzo świadomi świata idącego naprzód. Monitorujemy globalne trendy i nowatorskie rozwiązania. Staramy się z wyprzedzeniem do nich dostosować oraz zgodnie z ich duchem budować strategię rozwoju Grupy PGE. Jako największy producent energii elektrycznej w Polsce, a niebawem również lider na rynku ciepła, mocno angażujemy się w projekty innowacyjne. Zarówno finansowo jak i merytorycznie" - skomentował prezes Henryk Baranowski, cytowany w komunikacie.

PGE chce przeznaczyć 400 mln zł na obszar innowacji do 2020 r. Zajmą się tym dwie nowe spółki w grupie: PGE Nowa Energia, odpowiadająca za wsparcie i rozwijanie nowatorskich startupów oraz fundusz PGE Ventures, który odpowiada za inwestycje kapitałowe, przypomniano także.

"Program Bridge to MassChallenge Warsaw pozwala nam wyjść poza granice naszego kraju, eksplorując nowatorskie rozwiązania technologiczne z całego regionu CEE. To sytuacja win-win dla obu stron. Perspektywa rozwoju biznesu na największym rynku regionu CEE, przy wsparciu wiarygodnego i silnego partnera jest dla startupów bardzo interesująca" - powiedział wiceprezes PGE Nowa Energia Tomasz Jarmicki.

Bridge to MassChallenge Warsaw to pilotażowa edycja programu MassChallenge dla dojrzałych startupów z krajów Europy Środkowo-Wschodniej, które mają już za sobą doświadczenia w kreowaniu produktu i jego sprzedaży, a obecnie chcą zrobić kolejny krok i zaistnieć na rynkach zagranicznych. Program kierowany jest do startupów, których rozwiązanie oparte jest na ciekawej technologii lub które działają w nowym, interesującym modelu biznesowym - niezależnie od sektora. Orientacyjna górna granica wyznaczona dla uczestników, to roczne przychody nieprzekraczające 2 mln USD i zebrane finansowanie, oparte o udziały nieprzekraczające 1 mln USD.

Grupa kapitałowa PGE jest liderem sektora z ok. 40-proc. udziałem w rynku wytwarzania konwencjonalnego, 30-proc. w sprzedaży dla klientów końcowych (5,2 mln odbiorców indywidualnych i biznesowych) oraz ok. 12-proc. w OZE. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)