PKO BP udostępnił klientom przelewy Express ElixirWarszawa, 24.10.2017 (ISBnews) - PKO Bank Polski udostępnił klientom przelewy natychmiastowe Express Elixir, podała instytucja.

"Usługa umożliwia błyskawiczne przelewy pomiędzy bankami, dzięki czemu środki dostępne są w ciągu kilku sekund na wskazanym rachunku. Przelewy natychmiastowe może realizować za pośrednictwem kanałów zdalnych, w oddziałach i agencjach banku, ponad 9 milionów klientów" - czytamy w komunikacie.

"Przystąpienie PKO Banku Polskiego do systemu Express Elixir to nie tylko ułatwienie życia dla naszych klientów, ale także milowy krok w rozwoju płatności bezgotówkowych w Polsce. PKO Bank Polski wraz z innymi uczestnikami systemu stanowią już solidną podstawę, która wpłynie na dynamizację rozwoju całego segmentu płatności natychmiastowych. Tym samym Polska staje się jednym z europejskich liderów takich płatności" - skomentował dyrektor Departamentu Produktów Klienta Indywidualnego w PKO BP Paweł Placzke, cytowany w komunikacie.

System Express Elixir, którym zarządza Krajowa Izba Rozliczeniowa (KIR) realizuje przelewy międzybankowe w czasie rzeczywistym, a klient może zlecać je dowolnie o każdej porze dnia przez 7 dni w tygodniu. Po jego wykonaniu od razu otrzymuje komunikat, że przelew został zrealizowany, a środki w ciągu kilku sekund są już na wskazanym rachunku w innym banku.

"KIR konsekwentnie rozwija funkcje dostępne w systemie Express Elixir, wspierając innowacyjność polskiego sektora bankowego i przyspieszenie obiegu pieniądza w gospodarce. Dbając o komfort użytkownika, umożliwiliśmy natychmiastowość przelewów na numer telefonu, realizowanych między indywidualnymi użytkownikami systemu BLIK. Oprócz organicznego rozwoju systemu płatności natychmiastowych, kluczem do sukcesu jest poszerzanie zasięgu usługi. Dzięki udostępnieniu przelewów Express Elixir milionom klientów PKO Banku Polskiego, transakcje realizowane w czasie rzeczywistym stają się w Polsce standardowym elementem oferty bankowej" - dodał prezes KIR Piotr Alicki.

Nowy typ przelewów jest dostępny od dziś dla klientów indywidualnych oraz małych i średnich przedsiębiorstw. W PKO BP można zlecać je za pośrednictwem bankowości elektronicznej iPKO, aplikacji mobilnej IKO, a także w oddziałach lub agencjach banku. Kwota pojedynczego przelewu nie może przekroczyć 3 tys. zł, a limit dzienny 6 tys. zł.

Limity przelewów do urzędów skarbowych to: 50 tys. zł dla pojedynczego przelewu i 250 tys. zł dziennego limitu.

Klienci korporacyjni mogą zlecać przelewy natychmiastowe w oddziałach, w przyszłości będą mogli zrobić to przez kanały zdalne. W kolejnych krokach planowane jest uruchomienie tej usługi w serwisie transakcyjnym Inteligo, podano także.

PKO Bank Polski jest liderem polskiego sektora bankowego. Aktywa razem banku wyniosły 285,57 mld zł mld zł na koniec 2016 r. Akcje banku od listopada 2004 r. notowane są na GPW.

(ISBnews)