PGNiG chce mieć średnioterminowy kontrakt na LNG w II poł. 2018 r.Skórcz, 25.10.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) pracuje nad średnioterminowymi i kolejnymi spotowymi umowami na dostawę LNG. Grupa chce w drugiej połowie przyszłego roku mieć podpisaną średnioterminową umowę na dostawę tego surowca, poinformował wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

"Zarezerwowaliśmy moce terminalu LNG w 100% i do nas należy, żeby je zapełnić. Myślę, ze będziemy mogli ogłosić kolejne kontrakty średnioterminowe i kolejne spoty" - powiedział Woźniak dziennikarzom.

Podkreślił, że rynek dostaw spotowych jest bardzo dynamiczny i trudno określić liczbę, termin i pochodzenie geograficzne kolejnych dostaw.

"Pracujemy nad średnioterminowymi kontraktami na dostawy LNG. Rozmawiamy z różnymi dostawcami - amerykańskimi, ale i z innych krajów świata" - powiedział wiceprezes.

Wyjaśnił, że chodzi o kontrakty 3-5-letnie.

"W drugą połowę przyszłego roku wejdziemy z nowym średnioterminowym kontraktem na LNG" - dodał.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)