Komisja w środę i czwartek zapoznawała się z informacjami poszczególnych służb - ABW, SKW, SWW, CBA i AW o planach budżetowych na przyszły rok.

"CBA ma przeznaczyć dodatkowe środki na inwestycje i remonty oraz rozwój systemów informatycznych" - podał Opioła. Obecny plan powiększonego już budżetu CBA nie pozwala na uzyskanie, czy wybudowanie nowej siedziby, to pieniądze przede wszystkim na ten cel" - zaznaczył.

"Środki dla AW mają pójść na zwiększenie zatrudnienia i realizację inwestycji majątkowych" - wyjaśnił szef komisji.

Ocenił także, że w jego ocenie "AW to po CBA druga najmniej doinwestowana służba specjalna". "Dodatkowe pieniądze mają przede wszystkim poprawić ich sytuację lokalową i pozwolić na podniesienie zarobków" - powiedział PAP.

Komisja ds. służb specjalnych swoją ocenę przekaże teraz sejmowej komisji finansów publicznych. Komisja finansów przygotowuje całościową opinię o projekcie budżetu dla Sejmu.

W budżecie na 2018 r. zaplanowano środki na poziomie 237 mln zł dla SKW (przy 212,6 mln zł do dyspozycji na 2017 r.), 264 mln zł dla SWW (przy 191,2 mln zł), 633 mln zł dla ABW (przy 609,1 mln zł), 188,7 mln zł dla AW (przy wyższej kwocie - 191,6 w 2017 r.) i dla CBA 197,5 mln zł (przy 158,2 mln zł).(PAP)

autor: Aleksander Główczewski