"Za lata 2017 i 2018 planujemy 100-proc. dywidendę, a w następnych latach - mając na uwadze kryteria KNF, które determinują możliwość wypłaty dywidendy - przyjmujemy, że będziemy w gotowości do płacenia dywidendy wysokości co najmniej 50% zysku lub wyższej" - powiedział Kubiak podczas konferencji prasowej. 

"W długim terminie nie da się płacić 100% i rosnąć" - dodał. 

Bank Pekao opublikował dziś dokument "Kierunki Strategiczne Banku na lata 2018-2020", w którym poinformował, że obecna pozycja kapitałowa pozwala na zakładany dynamiczny wzrost skali biznesu przy zachowaniu bezpiecznego poziomu wskaźników wypłacalności oraz jednocześnie wypłatę 100% z zysku netto za lata 2017 i 2018. 

Bank podał także, że aktywność Pekao w obszarze fuzji i przejęć może wymagać zmiany polityki dywidendowej. 

"Nie wykluczamy opcji wzrostu nieorganicznego tzn. przez fuzje i przejęcia" - powiedział prezes Michał Krupiński podczas konferencji prasowej. 

"Do każdej fuzji podchodzimy w sposób oportunistyczny, obserwujemy trendy na rynku. Nie wykluczamy przejęć, ale jesteśmy bardzo oportunistyczni  zarówno w przypadku fuzji z Aliorem, jak i fuzji z innym bankiem. Analizujemy różne modele współpracy z Aliorem" - powiedział prezes. 

Bank Pekao działa od ponad 85 lat i jest jednym z największych banków Europy Środkowo-Wschodniej. Od 1998 roku akcje Pekao są notowane na warszawskiej giełdzie.

(ISBnews)