PGNiG nie widzi potrzeby aktualizacji celu EBITDA w strategiiWarszawa, 13.11.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) nie widzi potrzeby aktualizacji strategii w zakresie celu EBITDA pomimo wysokiego wyniku spodziewanego w tym roku, poinformował wiceprezes ds. finansowych Michał Pietrzyk.

"W strategii założyliśmy EBITDA średnioroczną i nie dotyczy ona konkretnie 2017 r. Jest oczywiście duża szansa, że ten wynik 5,6 mld zł zostanie przekroczony, ale nie jest to przesłanka, żeby strategię aktualizować" - powiedział Pietrzyk podczas konferencji prasowej.

W opublikowanej w marcu br. strategii na lata 2017-2021 PGNiG założyło wypracowanie ok. 33,7 mld zł skumulowanego wyniku EBITDA w latach 2017-2022, czyli ok. 5,6 mld zł EBITDA średniorocznie.

W I-III kw. 2017 r. wynik EBITDA grupy wzrósł o 23% r/r do 5,26 mld zł, a wynik EBITDA po oczyszczeniu z efektów zdarzeń jednorazowych wzrósł o 3% r/r do 5,14 mld zł.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)