PGE chce rozbudować elektrownię w Rybniku o moduły ciepłowniczeWarszawa, 13.11.2017 (ISBnews) - Polska Grupa Energetyczna (PGE) chce rozbudować elektrownię w Rybniku o moduły ciepłownicze i rozwijać w mieście dystrybucję ciepła i ciepłej wody użytkowej, poinformował wiceprezes Ryszard Wasiłek.

"Jeśli chodzi o Rybnik, to zapadła decyzja, że będziemy zabudowywać 2 bloki energetyczne o moduły ciepłownicze. Następnie będziemy rozbudowali sieć ciepłowniczą i łączyli tę sieć z tą, którą zarządza Termika" - powiedział Wasiłek podczas konferencji prasowej.

Dodał, że grupa chce oferować w mieście ciepłą wodę użytkową, a także pełen zakres usług w budynkach, w których nie są one jeszcze dostępne.

"W najbliższych dniach podpiszemy list intencyjny z miastem i zainteresowanymi podmiotami.Konsultujemy ten projekt z WFOŚiGW" - dodał wiceprezes.

PGE zapowiedziała dziś, że 14 grudnia zaprezentuje strategię ciepłownictwa, zawierająca m.in. plan rozwoju Elektrowni Rybnik.

PGE sfinalizowała dziś transakcję dotycząca zakupu aktywów EDF w Polsce. Wartość transakcji wyniosła ok. 4,27 mld zł. W wyniku wykonania umowy, PGE nabyło szereg konwencjonalnych aktywów wytwórczych, w tym: cztery elektrociepłownie tj. Kraków, Gdańsk, Gdynia i Toruń, sieci dystrybucji ciepła w Toruniu oraz Elektrowni Rybnik, cztery elektrociepłownie tj. Wrocław, Zielona Góra, Czechnica i Zawidawie oraz sieci dystrybucji ciepła w Zielonej Górze, Siechnicach i Zawidawiu.

Udział Grupy PGE w produkcji energii elektrycznej w Polsce wynosi ok. 40%, natomiast w rynku dystrybucji energii elektrycznej ok. 26%. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)