Sygnity przedłużyło do 15 XII czas na zawarcie porozumienia z wierzycielamiWarszawa, 15.11.2017 (ISBnews) - Sygnity i Sygnity International oraz ING Bank Śląski, Deutsche Bank Polska, a także obligatariusze posiadający łącznie ok. 99 % obligacji serii 1/2014, zawarły drugą umowę dotyczącą procesu uzgodnień zasad spłat zadłużenia finansowego, podała spółka. Okres na uzgodnienie porozumienia wydłużono do 15 grudnia.

"Postanowienia drugiej umowy powtarzają zasadniczo wzajemne zobowiązania ustalone przez strony umowy pierwotnej, w szczególności w zakresie powstrzymania się przez wierzycieli od podejmowania czynności egzekucyjnych wobec spółki oraz w zakresie podjęcia lub zaniechania kazuistycznie wskazanych działań odzwierciedlających standardy rynkowe w zakresie zabezpieczenia składników majątkowych spółek [...] Druga umowa przewiduje przy tym, że okres przewidziany na doprowadzenie do uzgodnienia i ewentualnego zawarcia porozumienia dotyczącego długoterminowego planu restrukturyzacji zadłużenia finansowego spółek wobec wierzycieli, ustalony w umowie pierwotnej na dzień 31 października 2017 r., ulega przedłużeniu do dnia 15 grudnia 2017 r." - czytamy w komunikacie.

Sygnity to producent oprogramowania, zajmujący się tworzeniem zaawansowanych systemów informatycznych dla firm oraz świadczeniem usług IT.

(ISBnews)