JSW nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2017 r., decyzja po I kw. 2018 r.Warszawa, 17.11.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) nie wyklucza wypłaty dywidendy za 2017, ale decyzje podejmie po I kw. 2018 r., poinformował p.o. prezesa Daniel Ozon.

"Nasza polityka dywidendowa zakłada wypłatę 30% zysku. Będziemy się zajmowali tym tematem w przyszłym roku i weźmiemy pod uwagę wszystkich interesariuszy" - powiedział Ozon podczas konferencji prasowej.

JSW chce uwzględnić interesy akcjonariuszy pracowników i wierzycieli, doprecyzował.

W lipcu Ozon zapowiadał, że JSW będzie analizować sytuację w kolejnych miesiącach i nie wyklucza poddania pod dyskusję kwestii wypłaty dywidendy w 2018 r. Podkreślał wówczas, że na wypłatę dywidendy musieliby wyrazić zgodę także obligatariusze spółki.

W maju br. wiceprezes Robert Ostrowski wskazywał, że umowa JSW z obligatariuszami dopuszcza możliwość dywidendy za 2017 r., jednak w jej przypadku wskaźniki musiałyby być "wyśrubowane".

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)