Apator spodziewa się wykonania prognozy; analizuje, czy poda ją na przyszły rokWarszawa, 23.11.2017 (ISBnews) - Zaktualizowana prognoza wyników Apatora na 2017 r. uwzględnia "wiedzę i założenia dotyczące IV kwartału", poinformowali członkowie zarządu, pytani o spodziewane wykonanie nowej prognozy. Spółka zastanawia się, czy w przyszłym roku będzie kontynuowała publikowanie prognoz. Apator pracuje też nad zmianami w strategii i nie planuje akwizycji.

"Pewne korekty jednorazowe, związane z zamknięciem roku [jeszcze w IV kw.] mogą być. Prognoza odzwierciedla naszą wiedzę i założenia dotyczące IV kwartału" - powiedział członek zarządu i dyrektor ds. finansowych Piotr Nowak podczas konferencji prasowej.

Spółka zastanawia się też, czy w przyszłym roku będzie kontynuowała publikowanie prognoz.

"Analizujemy to - bo w ostatnich latach nagrody z tego nie mieliśmy" - powiedział prezes Mirosław Klepacki.

"Rozważamy to, decyzja zostanie podjęta wraz z podaniem wyników za IV kw." - dodał Nowak.

Apator pracuje też nad zmianami w strategii i nie planuje akwizycji.

"Pracujemy aktywnie nad zmianami w strategii, chcemy się dopasowywać do zmieniającego się otoczenia, zmienia się model zakupowy naszych klientów. Głównie w Polsce mamy skompletowaną strategię, będziemy nią kroczyć, ale może się okazać, że do zintegrowanych produktów, których sobie życzą nasi klienci, brakuje nam jakiejś działki" - powiedział Klepacki.

"Przejęcia - nie ma planów. Raczej będziemy porządkowali to, co jest w tej chwili w grupie" - wskazał Nowak.

W połowie listopada Apator obniżył prognozę tegorocznego zysku netto do 60-65 mln zł z 75-80 mln zł, jednocześnie podtrzymując prognozę przychodów na poziomie 900-950 mln zł. Aktualizacja wynikała z wystąpienia zdarzeń jednorazowych skutkujących bezgotówkowymi korektami, dotyczących głównie zmian kwalifikacji i odpisu prac rozwojowych w spółkach Apator Elkomtech i Apator Telemetria oraz aktualizacji wartości zapasów.

W okresie I-III kw. 2017 r. spółka miała 45,27 mln zł skonsolidowanego zysku netto z działalności kontynuowanej w porównaniu z 34,59 mln zł zysku rok wcześniej, przy przychodach ze sprzedaży w wysokości 670,95 mln zł w porównaniu z 607,49 mln zł rok wcześniej.

Grupa Apator specjalizuje się w obszarze aparatury łączeniowej oraz pomiarowej, a także systemów IT. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Skonsolidowane przychody Apatora wyniosły w 2016 r. 870 mln zł

(ISBnews)