Spółka Orbisu sprzeda hotel w Budapeszcie ze zwrotnym oddaniem w zarządządzanie


Warszawa, 24.11.2017 (ISBnews) - Spółka zależna, w której Orbis posiada 99,92% akcji - Accor-Pannonia Hotels Zrt., oraz dwie spółki stowarzyszone kontrolowane w ramach grupy kapitałowej Starwood zawarły transakcję sprzedaży hotelu "Sofitel Budapest Chain Bridge" ze zwrotnym oddaniem hotelu w zarządzanie, poinformowała spółka.
"Transakcja zostanie zrealizowana poprzez przeniesienie wszystkich składników majątku należących do hotelu (w tym nieruchomości i ruchomości) oraz działalności gospodarczej prowadzonej przez hotel (w tym umów i klientów) na rzecz kupującego. Jednocześnie, wraz z finalizacją transakcji, strony zawrą umowę zarządzania, na podstawie której hotel oddany zostanie w zarządzanie spółce zależnej emitenta i będzie kontynuował działalność pod marką 'Sofitel'" - czytamy w komunikacie.
Umowa zarządzania zawarta zostanie na początkowy okres 30 lat, dodano.
"Finalizacja transakcji uzależniona została od spełnienia się uzgodnionych pomiędzy stronami warunków zawieszających, w tym wydania przez Komisję Europejską pozytywnej decyzji połączeniowej, przy czym powinna ona nastąpić nie później niż w terminie 4 miesięcy od daty zawarcia powyższej transakcji sprzedaży" - czytamy także.
Całkowita cena sprzedaży hotelu ustalona została na kwotę 75 mln euro, przy czym możliwa jest jej korekta, na zasadach standardowo stosowanych w tego typu transakcjach związanych z sytuacją finansową i biznesową hotelu w dniu finalizacji transakcji, jednak nie powinna ona mieć istotnego wpływu na ostateczną cenę, dodano.
"Celem powyższej transakcji sprzedaży wraz z zarządzaniem zwrotnym (sale management back) jest optymalizacja działalności hotelarskiej prowadzonej przez grupę emitenta, w tym pozyskanie funduszy na dalszy rozwój i zwiększanie zwrotu z inwestowanego kapitału" - podsumowano.
Grupa Orbis jest największym operatorem hotelowym w Polsce i w Europie Środkowo-Wschodniej. Na koniec czerwca 2017 roku sieć grupy składała się w sumie ze 117 hoteli, dysponujących 19,8 tys. pokoi. Większość z nich (71 obiektów) funkcjonuje w Polsce. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r. Partnerem strategicznym Orbisu jest AccorHotels.
(ISBnews)