Elemental Holding prowadzi negocjacje z EBOR ws. potencjalnego partnertswaWarszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Elemental Holding rozpoczął rozmowy z Europejskim Bankiem Odbudowy i Rozwoju (EBOR), mające na celu ocenę możliwości potencjalnego zaangażowania EBOR w spółkę, poinformował Elemental. To kolejny potencjalny partner spółki – w listopadzie br. Elemental Holding podpisał list intencyjny z Funduszem Ekspansji Zagranicznej FIZ AN, zarządzanym przez PFR TFI.

"Partnerstwa kapitałowe będą ważnym elementem naszego rozwoju w kolejnych latach – mamy ambitne plany dalszej konsolidacji rynku w Europie. Elemental Holding jest aktywnym graczem w tym obszarze – możemy dalej zwiększać skalę i zasięg działalności, co jest istotne dla budowania przewag w konkurencji ze światowymi podmiotami. Systematycznie rosną nasze wolumeny, zwiększamy też udział wysokomarżowych segmentów przetwarzania katalizatorów samochodowych i układów drukowanych w obrotach. Ekspansja zagraniczna wymaga zaangażowania partnerów finansowych, którzy zapewnią spółce stabilne finansowanie" – powiedział prezes Elemental Paweł Jarski, cytowany w komunikacie.

Plan inwestycyjny – przy zachowaniu zdolności akwizycyjnych – będzie rozłożony na trzy lata i realizowany w dwóch etapach. Pierwszy etap, zaplanowany na półtora roku, będzie kosztował ok. 10 mln euro. Zakłada on zakup 4-5 linii do przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych oraz budowę linii samplingowej dla układów drukowanych w zakładzie w Bydgoszczy. Koszt rozważanego drugiego etapu, obejmującego budowę dwóch pieców do obróbki termicznej katalizatorów i płytek, wyniesie ok. 20 mln euro, podano również.

"W 2017 r. Elemental Holding sfinalizował:

- transakcję zakupu 99,8% udziałów w litewskiej spółce UAB 'EMP recycling' – lidera na rynku krajów bałtyckich w branży ZEEE, świadczącego pełne portfolio usług obejmujących e-scrap, recykling zużytych katalizatorów samochodowych i złomu metali nieżelaznych;

- list intencyjny w sprawie nabycia pakietu kontrolnego holenderskiej spółki z branży przetwarzania zużytych katalizatorów samochodowych. Przejmowana firma jest wiodącym przedsiębiorstwem na rynku holenderskim;

- umowę inwestycyjną na rozbudowę zakładu w Bydgoszczy – głównym celem inwestycji jest uruchomienie linii samplingowej do układów drukowanych. Wartość inwestycji wyniesie ok. 36 mln zł" - przypomniano.

Elemental Holding jest grupą kapitałową działającą w branży recyklingu i obrotu surowcami wtórnymi oraz dostawcą surowca do hut i odlewni. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od grudnia 2013 r.

(ISBnews)