Gorenje wybrało doradców w procesie poszukiwania partnera strategicznegoWarszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Gorenje wybrało doradcę finansowego i prawnego w procesie poszukiwania partnera strategicznego, podała spółka. Grupa oczekuje, że pozyskanie partnera strategicznego potrwa do końca III kw. 2018 r.

"W celu wsparcia [poszukiwania partnera strategicznego] rada nadzorcza Gorenje na wczorajszym posiedzeniu wyznaczyła włoską firmę Rothschild S.p.A., stanowiącą część międzynarodowego banku inwestycyjnego Rothschild & Co, jako doradcę finansowego, a kancelarię prawną Jadek & Pensa z Lublany jako wsparcie prawne procesu" – czytamy w komunikacie.

Gorenje oczekuje, że proces pozyskania partnera strategicznego zakończy się do końca III kw. 2018 r., przypomniano także.

Na początku listopada Gorenje ogłosiło, że rozpoczęło aktywne poszukiwania strategicznego partnera, który wesprze długoterminowy rozwój spółki, z możliwością udziału w jej kapitale zakładowym.

Grupa Gorenje jest czołowym europejskim producentem sprzętu AGD. Akcje Gorenje notowane są na głównym rynku giełd w Warszawie i w Ljubljanie.

(ISBnews)