JSW ma porozumienie ws. ew. wspólnych projektów wydobywczych z indyjskim JSPLWarszawa, 29.11.2017 (ISBnews) - Jastrzębska Spółka Węglowa (JSW) podpisała porozumienie o współpracy z indyjską grupą Jindal Steel and Power Limited (JSPL). W planach są działania w zakresie projektów inwestycyjnych w sektorze wydobywczym oraz wykorzystanie doświadczeń i wiedzy JSW i JSW Innowacje w celu świadczenia doradztwa, podała spółka.

"Wspólnie z naszymi indyjskim partnerami dostrzegliśmy wiele potencjalnych obszarów działań, których realizacja pozwoliłaby na osiągnięcie efektu synergii i korzyści obydwu firmom. Chcemy wykorzystywać doświadczenia JSW i JSW Innowacje do świadczenia usług w sektorze wydobywczym, a to wpisuje się w kierunki rozwoju JSW" - skomentował p.o. prezesa JSW Daniel Ozon, cytowany w komunikacie.

Sygnatariusze porozumienia planują prowadzenie analiz i badań potencjalnych wspólnych projektów inwestycyjnych w branży wydobywcze.

"Współpraca z JSW jako liderem branży w UE, dysponującym specjalistycznym know-how, umożliwi indyjskiej spółce rozszerzenie działalności oraz wsparcie w realizacji nowych projektów, a JSW umożliwi wykorzystanie potencjału oraz optymalny rozwój zgodny z przygotowywaną aktualnie długofalową strategią spółki" - czytamy dalej.

Jindal Steel and Power Limited ( JSPL) jest jedną z najszybciej rozwijających się firm branży stalowej. Konglomerat poza sektorem stalowym działa również w energetyce, górnictwie oraz infrastrukturze. JSPL prowadzi działalność w Azji, Afryce i Australii.

Grupa JSW to największy producent wysokiej jakości węgla koksowego typu 35 (hard) i znaczący producent koksu w Unii Europejskiej. Spółka jest notowana na GPW od 2011 r.

(ISBnews)