PGNiG oczekuje stabilnej sytuacji na polskim rynku gazu w najbl. miesiącachWarszawa, 06.12.2017 (ISBnews) - Polskie Górnictwo Naftowe i Gazownictwo (PGNiG) spodziewa się stabilnej sytuacji na rynku gazu w Polsce w najbliższych miesiącach, poinformował wiceprezes ds. handlowych Maciej Woźniak.

"Perspektywy dla światowych rynków ropy i gazu są krótkoterminowo niejednoznaczne - w związku z przedłużonymi porozumieniami o ograniczeniu wydobycia światowych producentów ropy naftowej (OPEC i Rosja). Jednak dzięki aktywnym działaniom PGNiG SA na rzecz dywersyfikacji źródeł dostaw gazu do Polski, skutkującym nadchodzącymi dostawami LNG na warunkach rynkowych m.in. z Kataru i USA - na podstawie kontraktów podpisanych w 2017 r. - można z dużym prawdopodobieństwem oczekiwać stabilnej sytuacji na rynku gazu w Polsce w najbliższych miesiącach" - powiedział Woźniak, cytowany w komunikacie.

PGNiG poinformowało wczoraj, że jego spółka zależna PGNiG Obrót Detaliczny złożyła do Urzędu Regulacji Energetyki (URE) wniosek o utrzymanie od 1 stycznia do 31 marca 2018 roku dotychczasowych cen za paliwo gazowe oraz stawek opłat abonamentowych.

PGNiG jest obecne na warszawskiej giełdzie od 2005 r. Grupa zajmuje się wydobyciem gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju, importem gazu ziemnego do Polski, magazynowaniem gazu w podziemnych magazynach gazu, dystrybucją paliw gazowych, a także zagospodarowaniem złóż gazu ziemnego i ropy naftowej w kraju i za granicą oraz świadczeniem usług geologicznych, geofizycznych i poszukiwawczych w Polsce i za granicą.

(ISBnews)