Wierzyciele Ferrum zagłosowali jednomyślnie za układemWarszawa, 14.12.2017 (ISBnews) - Wierzyciele Ferrum zagłosowali jednomyślnie za układem, poinformowała spółka. Układ zakłada konwersję łącznie 126,8 mln zł długu na 33,37 mln akcji nowej emisji serii F po cenie 3,8 zł za akcję, podawała wcześniej spółka.

"Do spółki wpłynął od Funduszu Inwestycji Polskich Przedsiębiorstw Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych, Mezzanine Funduszu Inwestycyjnego Zamkniętego Aktywów Niepublicznych oraz Watchet Sp. z o.o. (łącznie jako wierzyciele) komplet wypełnionych kart do głosowania nad propozycjami układowymi" - czytamy w komunikacie.

W najbliższych dniach, niezwłocznie po otrzymaniu sprawozdania nadzorcy układu, złoży do Sądu Rejonowego Katowice – Wschód w Katowicach Wydział X Gospodarczy wniosek o zatwierdzenie układu częściowego w ramach postępowania o zatwierdzenie układu, podano także.

W ub. tygodniu Ferrum zapowiedziało, że przedstawi wierzycielom propozycje układowe, które zakładają konwersję łącznie 126,8 mln zł długu na 33,37 mln akcji nowej emisji serii F po cenie 3,8 zł za akcję.

Grupa kapitałowa Ferrum specjalizuje się w produkcji rur do przesyłu mediów. Jest notowana na warszawskiej giełdzie od 1997 r.

(ISBnews)