KNF: Obrót akcjami Orco na GPW zostanie przywrócony od jutraWarszawa, 14.12.2017 (ISBnews) - Z upoważnienia Komisji Nadzoru Finansowego (KNF) uchylono decyzję w sprawie żądania zawieszenia obrotu akcjami spółki Orco Property Group, podała Komisja.

"Powyższa decyzja, skutkiem której w dniu 15 grudnia 2017 r. zostanie wznowiony obrót akcjami spółki na rynku polskim, związana jest z decyzją luksemburskiego organ nadzoru - Commission de Surveillance du Secteur Financier (CSSF) o planowanym wznowieniu w dniu 15 grudnia 2017 r. obrotu akcjami spółki na rynku luksemburskim" - czytamy w komunikacie.

W lutym br. w związku z żądaniem zgłoszonym przez KNF zarząd GPW zawiesił obrót akcjami Orco Property Group. KNF skierowała żądanie zawieszenia obrotu akcjami Orco do KNF z powodu zawieszenia obrotu instrumentami spółki na Luxembourg Stock Exchange.

Orco Property Group jest inwestorem, deweloperem oraz zarządcą aktywów działającym na środkowoeuropejskim rynku nieruchomości i usług hotelarskich. Siedziba główna Orco Property Group mieści się w Luksemburgu. Spółka jest notowana na GPW od 2007 r.

(ISBnews)