Połączenie Polskich ePłatności i NeoT zostało sfinalizowaneWarszawa, 21.12.2017 (ISBnews) - Nastąpiło połączenie prawne Polskich ePłatności (PeP) z NeoTU, poinformowała spółka. PeP był wyłącznym udziałowcem NeoTU od czerwca br., dodano.

"Po połączeniu z NeoTU, PeP obsługuje ponad 68 tys. terminali płatniczych, co daje spółce trzecią pozycję na rynku. Dodatkowo klienci stopniowo uzyskają nowe funkcjonalności produktowe, w tym przykładowo możliwość integracji z systemami sprzedażowo-magazynowymi oraz kasami fiskalnymi. Dzięki temu usprawniony zostanie proces sprzedaży, ograniczona liczba błędów kasjerskich oraz nastąpi automatyzacja przyjmowania płatności" - czytamy w komunikacie.

Fuzja odbyła się w drodze przejęcia całego majątku NeoTU przez Polskie ePłatności i została zakończona wpisem o połączeniu do Krajowego Rejestru Sądowego, dodano.

Spółka Polskie ePłatności specjalizuje się w procesowaniu płatności bezgotówkowych i dostarczaniu innowacyjnych usług dla biznesu, zapewniając obsługę transakcji płatniczych dokonywanych za pomocą kart płatniczych oraz realizację innych usług z wykorzystaniem terminali POS. Polskie ePłatności zostały powołane styczniu 2010 roku przez kadrę zarządzającą firmy OPTeam.

(ISBnews)