Braster: Aktualizacja harmonogramu ekspansji zagranicznej na początku 2018 r.


Warszawa, 21.12.2017 (ISBnews) - Braster pracuje obecnie nad aktualizacją harmonogramu ekspansji zagranicznej i chce przedstawić plan na początku przyszłego roku. Wówczas spółka poda więcej szczegółów dotyczących poszczególnych krajów, poinformował ISBnews prezes Brastera Marcin Halicki.
"Realizacja umów dotyczących rynków, na których mieliśmy się pojawić jeszcze w tym roku (Irlandia, Portugalia i Holandia) niestety przesunie się na przyszły rok. Wejście na rynek irlandzki, z przyczyn techniczno-prawnych, leżących po stronie naszego partnera, zostanie przesunięte o kilka miesięcy. W przypadku Portugalii w międzyczasie pojawiła się korzystniejsza oferta współpracy, którą negocjujemy. W Holandii pracujemy natomiast nad kampanią wprowadzającą i promująca nasz produkt" - powiedział Halicki w rozmowie z ISBnews.
"W każdym z krajów, gdzie prowadziliśmy rozmowy, napotkaliśmy na przeróżne wyzwania. Pokazuje to jak bardzo złożony jest proces wejścia na nowy rynek, z tak innowacyjnym produktem, jaki my mamy" - podkreślił.
Zapowiedział, że na początku 2018 roku Braster zaprezentuje zaktualizowany harmonogram rozwoju za granicą.
"Podpisaliśmy w tym roku mniej zagranicznych umów, niż na to liczyliśmy. Z drugiej strony, prowadzimy rozmowy z partnerami na wielu rynkach zagranicznych. Wierzymy, że wejdziemy ostatecznie na te rynki, które wskazywaliśmy w marcowej strategii. W ciągu najbliższych kilku tygodni przedstawimy plan działań" - zapewnił Halicki.
Podkreślił, że spółka ze swoim urządzeniem do badania piersi jest pionierem rynku - nikt przed Brasterem nie wprowadzał do komercyjnego obiegu tak zaawansowanego systemu i produktu do domowego użytku.
"Jesteśmy przekonani, że dzięki doświadczeniu i opiniom, jakie zbieramy będziemy w przyszłości gotowi do znacznie szybszego i sprawniejszego wchodzenia na kolejne obszary" - powiedział Halicki.
Braster poinformował 19 grudnia, że podpisał umowę z Advanced Cancer Diagnostics Ltd, która przeprowadzi pilotaż profesjonalnego, medycznego i technicznego urządzenia i systemu telemedycznego Braster wśród brytyjskich klinik medycznych. Rozpoczęcie pilotażu planowane jest na pierwsze półrocze 2018 r.
"Jesteśmy bardzo zadowoleni z podpisania tej umowy. Wiążemy duże nadzieje z rynkiem brytyjskim i zawsze mieliśmy w planach wprowadzenie tam naszego systemu. Po zakończeniu pilotażu będziemy chcieli jak najszybciej uzgodnić warunki dalszej współpracy" - powiedział prezes.
Halicki poinformował, że w połowie stycznia zarząd Brastera odbędzie spotkanie z przedstawicielami amerykańskiego regulatora rynku (FDA) dotyczące procesu rejestracji systemu na rynku amerykańskim. Spółka w listopadzie br. złożyła wniosek w aplikacji tzw. "Pre Submission" do FDA i czeka na zalecenia od regulatora.
Braster jako jedyna firma na świecie posiada sprawdzoną technologię produkcji matryc ciekłokrystalicznych, w oparciu o którą opracowała prototyp urządzenia Brater Tester - innowacyjnego medycznego testera termograficznego służącego do wczesnego wykrywania patologii piersi, w szczególności raka piersi. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2015 r.
Agnieszka Morawiecka
(ISBnews)