Oferta konsorcjum ze spółką Bumechu uznana za najkorzystniejszą w przetargu JSWWarszawa, 24.01.2018 (ISBnews) - Oferta konsorcjum z udziałem Bumech Mining - spółki zależnej Bumechu - została wybrana jako najkorzystniejsza w przetargu Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) na prace w kopalni Borynia-Zofiówka Jastrzębie, podał Bumech. Bumech Mining jest generalnym wykonawcą zamówienia o wartości 20,99 mln zł netto.

"Bumech S.A. w restrukturyzacji […] powziął od swojej spółki zależnej, tj. Bumech Mining Sp. z o.o. informację o wyborze przez Jastrzębską Spółkę Węglową SA najkorzystniejszej oferty konsorcjum w składzie Bytomski Zakład Usług Górniczych Sp. z o.o. - lider konsorcjum, Bumech Mining Sp. z o.o. - uczestnik konsorcjum, Beprinż Strefa Sp. z o.o. Spółka Komandytowa - uczestnik konsorcjum w postępowaniu o udzielenie zamówienia w przetargu nieograniczonym na drążenie przekopu odstawczego F-2 do pokładu 407/1, chodnika podścianowego F-8 pokł. 407/1, dowierzchni F-8 pokł. 407/1, chodnika nadścianowego F-8 pokł. 407/1 oraz przekopu wentylacyjnego F-4 do pokładu 407/1 w JSW S.A. KWK Borynia - Zofiówka - Jastrzębie Ruch Zofiówka" - czytamy w komunikacie.

Zgodnie z podpisaną umową konsorcjum Bumech Mining jest generalnym wykonawcą zamówienia, którego cena wynosi 20 990 000 zł netto, podano także.

Bumech jest przedsiębiorstwem z branży maszynowej świadczącym usługi dla górnictwa. Spółka jest notowana na warszawskiej giełdzie od 2009 r.

(ISBnews)