Woodward jest amerykańską firmą zajmującą się projektowaniem, produkcją i serwisem rozwiązań w zakresie systemów sterujących dla rynków lotniczego i energetycznego.

Działająca od 2010 r. fabryka w Niepołomicach jest jedynym zakładem tej firmy w Polsce. Dotychczas inwestor przeznaczył na nią ponad 80 mln zł i utworzył około 400 miejsc pracy. Teraz otrzymał zezwolenie od spółki zarządzającej SSE na kolejną reinwestycję, polegającą na rozbudowie posiadanego zakładu oraz zakupie maszyn i urządzeń.

Jak poinformowała w czwartek Krystyna Sadowska z Krakowskiego Parku Technologicznego, który zarządza SSE, jest to czwarte zezwolenie dla firmy Woodward Poland. Przypomniała, że w 2016 r. inwestor ten był laureatem Nagrody Krakowskiego Parku Technologicznego w związku z tworzeniem miejsc pracy dla wysoko wykwalifikowanych polskich inżynierów.

Obecnie Krakowska Specjalna Strefa Ekonomiczna składa się z 36 podstref znajdujących się na terenie 35 gmin. Obejmuje obszar ponad 949 ha w województwach: małopolskim, podkarpackim i świętokrzyskim.

W sumie od początku istnienia krakowskiej strefy wydano ponad 250 takich zezwoleń, z czego 20 w ub. r. Według danych na połowę zeszłego roku przedsiębiorcy zadeklarowali poniesienie nakładów inwestycyjnych na poziomie 4,6 mld zł, z czego 3,8 mld zł firmy już zainwestowały w nowe projekty realizowane na terenie strefy. Ogółem powstało 26,3 tys. miejsc pracy. (PAP)

autor: Rafał Grzyb

edytor: Sonia Sobczyk