Helios ma zgodę UOKiK na utworzenie spółki gastronomicznejWarszawa, 15.02.2018 (ISBnews) - Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów (UOKiK) wydał zgodę na dokonanie koncentracji, polegającej na utworzeniu przez Helios (spółkę zależną Agory) wraz z dwiema osobami fizycznymi wspólnego przedsiębiorcy joint venture w segmencie gastronomicznym, podała Agora.

„Uzyskanie zgody prezesa UOKiK na koncentrację oraz uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki jest warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej i powołania spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych, m.in. w segmencie "fast casual'" – czytamy w komunikacie.

Na początku stycznia do UOKiK wpłynął wniosek spółki Helios oraz dwóch przedsiębiorców, będącymi osobami fizycznymi w sprawie utworzenia spółki, której celem jest opracowanie koncepcji, prowadzenie oraz rozwijanie w Polsce nowej sieci gastronomicznej.

Agora, do której należy Helios, 21 grudnia ub. r. poinformowała, że Helios podpisał list intencyjny (term sheet) z dwiema osobami fizycznymi w celu założenia spółki zajmującej się rozwijaniem i prowadzeniem sieci lokali gastronomicznych m.in. w segmencie "fast casual". Planowana inwestycja Helios S.A. w nowo utworzoną spółkę wyniesie około 10 mln zł. Wówczas podano, że warunkiem zawarcia umowy inwestycyjnej jest uzgodnienie szczegółowych zasad współpracy i prowadzenia nowo powołanej spółki oraz uzyskanie zgody UOKiK.

(ISBnews)