PKS w Ostrołęce S.A. zakończy swoją działalność z końcem czerwca - poinformował w piątek Mobilis w komunikacie na swojej stronie internetowej.

Jak poinformował przewoźnik, "jest w stałym kontakcie w władzami lokalnymi, aby pomóc wypracować rozwiązania komunikacyjne dla poszczególnych gmin po zamknięciu działalności transportowej, która nastąpi z końcem czerwca bieżącego roku".

Grupa Mobilis jako powód zakończenia swojej działalności podała nierentowność przewozów szkolnych, jak i lokalnych, wynikający między innymi z braku uregulowań prawnych, które zapewniałyby stabilne podstawy do inwestowania i rozwoju.

Przewoźnik zapewnił, że do końca swojej działalności w Ostrołęce komunikacja na trasach, jakie obsługuje, będzie przebiegała bez zmian.

PKS Ostrołęka w 2010 roku został przekazany firmie Mobilis, w stu procentach należącej do spółdzielni Egged - największego przewoźnika autobusowego w Izraelu.

PKS w Ostrołęce S.A. zajmuje się kompleksową obsługą przewozów szkolnych, lokalnych jak i krajowych, ma szeroką siatkę połączeń, dzięki której mieszkańcy okolicznych miejscowość mogą korzystać z oferty przewoźnika. (PAP)

autor: Adrian Pezowicz

edytor: Jacek Ensztein