Marcin Ociepa został powołany na stanowisko Podsekretarza Stanu w Ministerstwie Przedsiębiorczości i Technologii. Będzie odpowiadał za sprawy europejskie - poinformował PAP resort.

W piątek nominację nowemu współpracownikowi wręczyła Minister Przedsiębiorczości i Technologii Jadwiga Emilewicz.

Jak poinformowało MPiT, Marcin Ociepa jest politologiem (specjalność Studia Europejskie), nauczycielem akademickim na Uniwersytecie Opolskim. Wcześniej związany był z Politechniką Opolską. Zna język angielski i francuski. Od 2014 roku przewodniczył Radzie Miasta Opole. "W latach 2010-2014 pełnił funkcję wiceprzewodniczącego Rady Miasta. W latach 2009-2010 koordynator Obywatelski Projekt Strategii Rozwoju Miasta Opola – Opole 2050" - napisano.

Ociepa jest członkiem Europejskiego Komitetu Regionów, prezesem Collegium Nobilium Opoliense, dyrektorem Instytutu Spraw Zagranicznych w Opolu, uczestnikiem International Visitor Leadership Program Departamentu Stanu USA.

Jak napisał na swojej stronie internetowej, jest politykiem zaangażowanym w dialog międzynarodowy. "Wierzę, że Polska jako państwo i my wszyscy jako obywatele mamy do odegrania wielką rolę w niespokojnym świecie, który potrzebuje naszych ideałów wolności i solidarności" - czytamy.

W latach 2007-2009 był dyrektorem Biura Europejskiego posła do Parlamentu Europejskiego Konrada Szymańskiego.