Jak poinformowała PAP w poniedziałek rzeczniczka prasowa wojewody Małgorzata Waksmundzka-Szarek, we wniosku złożonym do premiera za pośrednictwem ministra spraw wewnętrznych i administracji, wojewoda wskazała Kamila Kalinkę, jako kandydata na osobę, która może przejąć zadania i kompetencja prezydenta Tarnobrzega.

Kalinka od 2014 r. był radnym miejskim PiS w Tarnobrzegu; mandat radnego złożył w ubiegłym tygodniu (nie można łączyć funkcji radnego i komisarza). Jest szefem struktur PiS w Tarnobrzegu oraz dyrektorem Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w tym mieście.

Przebywający od piątku 23 lutego br. w tymczasowym areszcie prezydent Tarnobrzega Grzegorz K. został zatrzymany w swoim gabinecie przez Centralne Biuro Antykorupcyjne. Prokuratura postawiła mu zarzut, że w związku z procedowaniem zmian miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego przyjął od tarnobrzeskiego przedsiębiorcy korzyść majątkową w kwocie 20 tys. zł. Za takie przestępstwo grozi kara do ośmiu lat więzienia.

Grzegorz K. nie przyznał się do przedstawionych zarzutów oraz złożył wyjaśnienia. Prokuratura nie ujawniła jednak ich treści.