"Sprzedaż zrealizowana w roku 2017 przekroczyła poziom 22,8 mld zł i tym samym jest najwyższą kiedykolwiek osiągniętą przez Grupę PZU. Równocześnie osiągnęliśmy najwyższy w naszej historii wynik netto 4,2 mld zł. Pobiliśmy tym samym nasze wszystkie dotychczasowe rekordy" - powiedział cytowany w komunikacie przesłanym PAP Surówka.

Dodał, że był to "znakomity rok dla PZU". Jak podkreślił, "znaczący wkład w wyniki Grupy miały banki". "Zwłaszcza Pekao SA, dzięki którego nabyciu nasze aktywa przekroczyły 317 mld zł" - zaznaczył.

Spółka podała, że rentowność kapitałów własnych "ROE" dla podmiotu dominującego wyniosła 21,1 proc. w porównaniu do 14,9 proc. w 2016 roku.

"Z rentownością kapitałów powyżej 21 proc. oraz pokryciem kapitałowym istotnie powyżej 200 proc., PZU jest jedną z najbardziej dochodowych i stabilnych spółek ubezpieczeniowych na świecie. Tak dobre wyniki za rok 2017 są solidnym fundamentem dla ambitnych celów, które Grupa postawiła sobie w ramach strategii #nowePZU" - powiedział prezes. (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

edytor: Wojciech Krzyczkowski