Jak przekazano w komunikacie, inwestorem jest Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. "Decyzja ma rygor natychmiastowej wykonalności" - wskazano.

W komunikacie napisano, że budowa drogi ekspresowej S17 od węzła Lubelska do początku obwodnicy Garwolina podzielona jest na trzy odcinki.

Wydane przez Wojewodę Mazowieckiego 29 marca 2018 r. zezwolenie na realizację inwestycji drogowej (ZRID) dotyczy drugiej części odcinka biegnącego od węzła Lubelska (bez węzła) do początku obwodnicy Kołbieli - dokładnie od 5,65 km do 19,2 km" - napisano w komunikacie.

Realizowany odcinek zlokalizowany jest na terenie gmin: Wiązowna, Otwock i Celestynów. Projekt budowlany obejmuje budowę trzech węzłów drogowych: Wiązowna, Otwock i Ostrów.

Reklama

W komunikacie przypomniano, że 13 lutego 2018 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję ZRID, dotyczącą pierwszej części odcinka drogi ekspresowej S17, węzeł Lubelska (bez węzła) – Kołbiel (początek obwodnicy), liczącego ok. 1,5 kilometra. Z kolei 3 sierpnia 2017 r. Wojewoda Mazowiecki wydał decyzję ZRID, dotyczącą odcinka drogi ekspresowej S17, od końca obwodnicy Kołbieli do początku obwodnicy Garwolina, liczącego ok. 13 kilometrów.

A 15 marca 2018 r. wojewoda mazowiecki wydał decyzję ZRID dla 2,5 kilometrowego odcinka S17 od węzła Zakręt do węzła Lubelska (bez węzła). (PAP)

autor: Aneta Oksiuta

edytor: Jacek Ensztein