GPW liczy na znacznie większą liczbę debiutów spółek w kolejnych kwartałachWarszawa, 27.04.2018 (ISBnews) - Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) liczy na znacznie większą liczbę debiutów w kolejnych kwartałach, poinformował wiceprezes Jacek Fotek.

"Liczymy na znacznie większą liczbę debiutów w kolejnych kwartałach" - powiedział Fotek podczas spotkania z dziennikarzami.

W I kwartale na głównym rynku GPW zadebiutowały 2 nowe spółki oraz jedna na NewConnect. Łączna wartość ofert wyniosła 99 mln zł.

Wcześniej prezes GPW Marek Dietl poinformował ISBnews, że giełda liczy na debiut do 10 spółek z portfela Krajowego Funduszu Kapitałowego (KFK) w tym roku.

GPW prowadzi rynek regulowany dla akcji oraz instrumentów pochodnych, a także alternatywny rynek akcji NewConnect dla spółek wzrostowych. Rozwija także Catalyst - rynek przeznaczony dla emitentów obligacji korporacyjnych i komunalnych oraz rynki towarowe. Od 2010 r. GPW jest spółką publiczną notowaną na prowadzonym przez siebie parkiecie.

(ISBnews)