Asseco SEE rozważa dwa przejęcia, ich finalizacja może nastąpić do końca rokuWarszawa, 08.05.2018 (ISBnews) - Asseco South Eastern Europe (Asseco SEE) ocenia, że do końca roku mogłoby sfinalizować dwa przejęcia: Necomplus - spółki z grupy Asseco oraz zagranicznego podmiotu z branży płatności, poinformował prezes Piotr Jeleński.

„Planujemy przejęcia. Obecnie mamy dwa tematy: w segmencie payment'owym spółka działająca w Słowacji i Czechach oraz Necomplus [byłaby to transakcja w ramach grupy Asseco]. Potencjalnie obie akwizycje byłyby do sfinalizowania w tym roku. Jestem do nich przekonany. Widzimy potencjalne synergie, ale pozostaje kwestia wycen po jakich te transakcje zrealizować" - powiedział Jeleński podczas konferencji.

Grupa Asseco SEE prowadzi działalność głównie w następujących pięciu segmentach rynku informatycznego: rozwiązania i usługi dla sektora bankowego; rozwiązania z obszaru uwierzytelniania; dostawa, instalacja i usługi w zakresie bankomatów oraz terminali płatniczych; rozwiązania i usługi dla sektora telekomunikacyjnego oraz usługi integracyjne i dostawa oraz wdrażanie systemów i sprzętu informatycznego; bramka płatności. Spółka jest notowana na GPW od 2009 r.

(ISBnews)