Vigo System podtrzymuje cel 40 mln zł przychodów w 2018 r.Warszawa, 09.05.2018 (ISBnews) - Vigo System podtrzymuje cel 50-procentowego wzrostu sprzedaży, do 40 mln zł w tym roku, poinformował prezes Adam Piotrowski.

"Wypracowane w I kwartale br. wyniki stanowią dobry punkt odniesienia do dyskusji o potencjale wzrostu biznesu Vigo System w kolejnych okresach. Mamy potencjał, by i w kolejnych kwartałach 2018 r. pochwalić się atrakcyjną, dwucyfrową dynamiką wzrostu przychodów i zysków. Nasz cel operacyjny na 2018 r. – blisko 50-proc. wzrost sprzedaży i osiągnięcie 40 mln zł przychodów, pozostaje aktualny" – powiedział Piotrowski, cytowany w komunikacie.

Producent zaawansowanych detektorów podczerwieni osiągnął w I kw. 2018 r. rekordowe 9,06 mln zł przychodów (44% wzrostu r/r.), wypracowując 3,64 mln zł zysku netto. Dynamiczny wzrost przychodów i zysków został osiągnięty dzięki wzrostowi sprzedaży w kluczowych segmentów produktów – przemysłowym, aplikacjach bezpieczeństwa transportu oraz produktach dla sektora obronnego, podano także.

Największy, ponad 50-proc. udział w wynikach Vigo System za I kw. 2018 r., miała sprzedaż detektorów dla odbiorców z szeroko pojętego sektora przemysłowego. Prezes zwraca uwagę na systematyczny, stabilny wzrost przychodów w tym segmencie, osiągany dzięki współpracy ze zdywersyfikowanym, szerokim gronem producentów.

"Nasze urządzenia są dziś wykorzystywane m.in. do produkcji analizatorów gazów, przy kontroli pracy laserów czy w przemyśle półprzewodnikowym. Intensyfikacja współpracy z dynamicznie rosnącymi firmami przemysłowymi, w tym zmiana roli Vigo System ze sprzedawcy detektorów na dostawcę zintegrowanych modułów detekcyjnych, pozwala tak na zwiększenie przychodów ze sprzedaży, jak i wzrost efektywności naszych detektorów i scementowanie relacji biznesowych z kontrahentami. Równolegle pracujemy nad dalszą promocją naszych technologii, docieraniem z przekazem o bezdyskusyjnych przewagach technologicznych Vigo System do coraz szerszego grona firm, wspieramy prace nad rozwojem nowych produktów opartych o nasze rozwiązania. Sukces rynkowy kolejnych produktów opartych o technologie Vigo System stwarza potencjał dla skokowego wzrostu sprzedaży naszej firmy" - powiedział Piotrowski.

Prezes pozytywnie ocenia perspektywy rozwoju sprzedaży w segmencie rozwiązań z zakresu bezpieczeństwa transportu. Detektory Vigo System wykorzystywane są m.in. w produktach adresowanych do kolei szybkich prędkości. Sprzedaż w tym segmencie wygenerowała ponad 20% całkowitych obrotów w I kwartale 2018 r.

"Inwestycje w rozwój transportu kolejowego, wspierane ze środków publicznych niemal na całym świecie, owocują wzrostem zainteresowania naszymi produktami. Liczymy, że 2018 r. przyniesie nie tylko wzrost obrotów z naszymi dotychczasowymi partnerami, ale i pierwsze istotne zamówienia od nowych kontrahentów m.in. z Chin" - dodał prezes.

Jednymi z kluczowych odbiorców detektorów Vigo System są firmy z branży zbrojeniowej. W I kwartale segment zbrojeniowy odpowiadał za blisko 20% sprzedaży spółki. W ocenie zarządu zlecenia z branży zbrojeniowej, w tym od francuskiej firmy Zodiac Aerotechnics, będą jednym z głównych motorów wzrostu sprzedaży w 2018 r. Tylko w oparciu o już otrzymane zamówienia wartość obrotów z francuskim kontrahentem wzrośnie w 2018 r. o ponad 60%, do 1,3 mln euro, z czego ponad 80% ma zostać rozliczonych w II i III kw. 2018 r., podano także.

Vigo System jest światowym liderem w produkcji niechłodzonych, fotonowych detektorów czerwieni. Spółka zadebiutowała na GPW w 2014 r.

(ISBnews)