Jak poinformowano w poniedziałek w komunikacie prasowym, chojnicka firma wykona prefabrykację, próbne montaże w układzie płaskim dźwigarów i nóg stalowych oraz malowanie elementów 42 dźwigów typu ASC i 2 dźwigów typu RMG. Zabezpieczy je również antykorozyjnie oraz przygotuje gotowe elementy konstrukcyjne do załadunku na środek transportu morskiego.

Cytowany w komunikacie prasowym, prezes Zarządu Mostostalu Chojnice Artur Jeziorowski podkreślił, że dzięki temu zamówieniu spółka umacnia swoją pozycję "w bardzo perspektywicznym sektorze stoczniowym".

Mostostal Chojnice jest czołowym producentem konstrukcji stalowych spawanych i skręcanych z 45-letnią tradycją. Specjalizuje się w wielu dziedzinach, tworząc konstrukcje mostowe, budowlane, przemysłowe, offshore, maszyn i urządzeń.

Spółka została doinwestowana i przeszła zmiany organizacyjne polegające na przeniesieniu przedsiębiorstwa w Chojnicach ze spółki akcyjnej do samodzielnej spółki komandytowej z początkiem stycznia 2018 roku. Wspólnikiem komandytariuszem Mostostal Chojnice jest Zamet S.A. Wkład wniesiony przez wspólnika komandytariusza do Mostostalu Chojnice wynosi prawie 42 mln złotych.

Chojnicka spółka wchodzi w skład grupy kapitałowej Zamet, którą tworzą jeszcze: Zamet S.A.. Zamet Industry oraz Zamet Budowa Maszyn.

Historia firmy Zamet, jednego z wiodących w Polsce producentów wielkogabarytowych konstrukcji stalowych oraz maszyn i urządzeń dla przemysłu, sięga lat 50. ubiegłego wieku w Piotrkowie Trybunalskim (Łódzkie).

Grupa Zamet należy do TDJ S.A., prywatnej polskiej firmy inwestycyjnej rodziny Domogała, która od 40 lat prowadzi aktywną działalność w różnych sektorach gospodarki.(PAP)

autor: Robert Pietrzak