Pfleiderer Group liczy na dalszy wzrost EBITDA w całym roku


Warszawa, 16.05.2018 (ISBnews) - Pfleiderer Group liczy na dalszy wzrost EBITDA w ciągu roku, poinformował prezes Tom Schabinger. Konsensus rynkowy dotyczący EBITDA na cały rok wynosi 146,7 mln euro, podkreśliła spółka.
"Mamy obiecującą księgę zamówień. Wprowadzamy produkty o wartości dodanej. Ceny surowców pozostają wyzwaniem, jednak cały czas pracujemy nad tym, by realizować nasze cele dotyczące wskaźników EBITDA. Jesteśmy optymistami co do realizacji celów" - powiedział Schabinger podczas konferencji prasowej.
Średnia oczekiwań analityków przygotowana przez bank, z którym współpracuje spółka, wynosi obecnie 146,7 mln euro na 2018 r., podano w kontekście oczekiwań spółki w zakresie EBITDA.
"Jesteśmy na właściwej drodze, jeśli chodzi o realizację naszej nowej strategii. Z optymizmem patrzę na dalszy rozwój grupy. W nadchodzących miesiącach będziemy nadal pracować nad poprawą struktury kosztów i rentownością. Chcemy też inwestować w projekty rozwojowe oraz produkty oparte na najnowszych technologiach, które pomogą nam osiągnąć nasze cele strategiczne" - dodał prezes.

Pfleiderer Group wypracował w I kwartale br. wzrost EBITDA o 18,5% do 36,5 mln euro. Marża EBITDA wzrosła do 13,6% z 12,2%, podano także.
Grupa Pfleiderer to wiodący producent paneli na bazie drewna na największych europejskich rynkach, w Niemczech i Polsce, gdzie jest odpowiednio numerem 1 i 2 pod względem wielkości produkcji płyt wiórowych. Spółka jest notowana na GPW od 1997 r.
(ISBnews)