Agora ogłosi strategię w nowej kilkuletniej perspektywie w połowie czerwcaWarszawa, 16.05.2018 (ISBnews) - Agora może ogłosić strategię dla nowej kilkuletniej perspektywy czasowej w połowie czerwca, poinformowała członka zarządu Agnieszka Sadowska.

"Strategię możemy ogłosić w połowie czerwca" - powiedziała Sadowska podczas konferencji prasowej.

Wcześniej zapowiadano, że grupa dąży do koncentracji na kluczowych aktywach w ramach podstawowej działalności z największym potencjałem rozwoju i stąd m.in. podjęte zostały rozmowy o zbyciu pakietu w Stopklatka TV (z terminem finalizacji do końca czerwca).

W połowie ub.r. Hojka wskazywał, że grupa ma aspiracje, aby w nowej perspektywie "ścieżki wyników operacyjnych były ambitne".

Agora jest m.in. większościowym właścicielem sieci kin Helios, firmy Next Film, zajmującej się produkcją i dystrybucją filmową oraz wydawcą "Gazety Wyborczej" i czasopism. Grupa jest ponadto właścicielem trzech lokalnych radiostacji muzycznych i większościowym współwłaścicielem ponadregionalnego Radia Tok FM. Agora jest współwłaścicielem kanału telewizyjnego Metro na ósmym multipleksie cyfrowej telewizji naziemnej oraz kanału Stopklatka TV uruchomionego wspólnie z Kino Polska TV.

(ISBnews)