PZU liczy, że analizy dot. Pekao i Alior Banku będą znane do końca II kw.Warszawa, 16.05.2018 (ISBnews) - PZU liczy, że analizy dotyczące współpracy lub połączenia Banku Pekao z Alior Bankiem będą znane do końca II kw., poinformował prezes PZU Paweł Surówka.

"Chciałbym podkreślić, że te rozmowy i analizy dzieją się między bankami. Prezes [Pekao Michał] Krupiński zapewnił, że te wyniki będą znane do końca II kw. i w moim odczuciu tak będzie. Liczę, że to zakończy etap oczekiwania i spekulowania ze strony inwestorów" - powiedział Surówka podczas konferencji prasowej.

W październiku 2017 r. Bank Pekao poinformował, że zawarł z Alior Bankiem list intencyjny dotyczący wstępnych dyskusji oraz analiz wykonalności ich potencjalnej współpracy oraz wymiany informacji lub połączenia obu podmiotów. Podkreślono jednocześnie, że strony nie podjęły jeszcze żadnych wiążących decyzji dotyczących swojej potencjalnej współpracy.

Zarówno Bank Pekao, jak i Alior Bank są kontrolowane przez PZU. Udział PZU w kapitale Pekao wynosi 20%, zaś 12,8% należy do Polskiego Funduszu Rozwoju. Z kolei PZU SA, PZU Życie oraz TFI PZU posiadają łącznie 32,22% udziałów w kapitale Alior Banku.

Grupa kapitałowa Powszechnego Zakładu Ubezpieczeń SA (Grupa PZU) jest jedną z największych instytucji finansowych w Polsce, a także Europie Środkowo-Wschodniej. Oprócz działalności ubezpieczeniowej Grupa PZU prowadzi także działalność w zakresie zarządzania otwartym funduszem emerytalnym, funduszami inwestycyjnymi i programami oszczędnościowymi.

(ISBnews)