AmRest ma wstępną umowę z KFC France dot. zakupu 15 restauracji KFC



Warszawa, 24.05.2018 (ISBnews) - AmRest Opco SAS podpisał wstępną umowę z KFC France dotyczącą zakupu 15 restauracji KFC, prowadzonych przez KFC France SAS na rynku francuskim, podała spółka. Cena zakupu za nabycie Biznesu KFC będzie uzależniona od wyniku badania due diligence.

"AmRest Holdings SE informuje o podpisaniu w dniu 23 maja 2018 roku wstępnego wiążącego porozumienia między AmRest Opco SAS, a KFC France SAS określającego główne warunki, na jakich ma dojść do zawarcia transakcji, której przedmiotem będzie nabycie przez AmRest Opco 15 restauracji KFC (Biznes KFC) prowadzonych przez KFC France na rynku francuskim jako restauracje własne oraz podpisanie standardowych umów franczyzowych dla każdej z przejętych restauracji. Cena zakupu za nabycie Biznesu KFC będzie uzależniona od wyniku badania due diligence, które zostanie przeprowadzone przez AmRest" - czytamy w komunikacie.

Finalizacja transakcji przewidziana nie później niż do 30 września br.

"AmRest widzi duży potencjał do rozwoju marki KFC w Europie Zachodniej. Nabycie francuskiego Biznesu KFC przyczyni się do wzmocnienia partnerstwa z Yum! Brands, utwierdzi pozycję AmRest jako wiodącego operatora restauracji w Europie, jak również przyczyni się do zwiększenia wartości dodanej dla akcjonariuszy spółki" - podano także.

AmRest Holdings SE jest największą niezależną firmą prowadzącą sieci restauracji w Europie Środkowo-Wschodniej. Spółka rozwija również działalność w m.in. Europie Zachodniej, Rosji oraz Chinach. Spółka jest notowana na GPW od 2005 r.

(ISBnews)