Esotiq miało 0,24 mln zł zysku netto w I kw. 2018 r.


Warszawa, 25.05.2018 (ISBnews) - Esotiq & Henderson odnotowało 0,24 mln zł skonsolidowanego zysku netto przypisanego akcjonariuszom jednostki dominującej w I kw. 2018 r. wobec 1,02 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.
Skonsolidowana strata netto ogółem wyniosła odpowiednio: 56 tys. zł wobec 1,31 mln zł straty rok wcześniej.

Zysk operacyjny wyniósł 2 tys. zł wobec 1,05 mln zł straty rok wcześniej.

Skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 33,69 mln zł w I kw. 2018 r. wobec 37,72 mln zł rok wcześniej.
"Nieznaczny spadek przychodów spółki matki to efekt przesunięcia kontraktów hurtowych z pierwszego na drugi kwartał tego roku. Do tego w I kwartale, który jest wyprzedażowym, mieliśmy więcej kosztów stałych licząc r/r ze względu na otwarcia salonów własnych pod koniec ubiegłego roku. Salony te, otwarte w bardzo dobrych centrach handlowych i w nowym koncepcie, powinny w kolejnych kwartałach dojrzeć i osiągać coraz lepsze wyniki sprzedażowe. Były to główne czynniki, które wpłynęły na wynik operacyjny i netto grupy oraz spółki matki" - powiedział prezes Esotiq &Henderson Adam Skrzypek cytowany w komunikacie.
"Jesteśmy skoncentrowani na marży brutto na sprzedaży, a nie na samej sprzedaży. To jeden z naszych głównych celów na ten rok. Zależy nam także, by internet miał coraz większy udział w przychodach. Dlatego stale inwestujemy w ten kanał sprzedaży" - dodał Skrzypek cytowany w komunikacie.
W I kw. br. zysk brutto ze sprzedaży wyniósł 20 mln zł, co oznacza wzrost o 6,2 %, a marża brutto na sprzedaży sięgnęła 59,6%, rosnąc o 4,3 pkt proc. r/r, podano też w raporcie.

W ujęciu jednostkowym zysk netto w I kw. 2018 r. wyniósł 0,5 mln zł wobec 1,17 mln zł zysku rok wcześniej.

Esotiq & Henderson to przedsiębiorstwo zajmujące się projektowaniem, produkcją i sprzedażą produktów odzieżowych i kosmetycznych. W lipcu 2015 r. spółka przeniosła się na rynek główny GPW z NewConnect, na którym była notowana od czerwca 2011 r.

(ISBnews)