Browar Brodacz chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji na inwestycjeKarpacz, 28.05.2018 (ISBnews) - Browar Brodacz chce pozyskać 4 mln zł z emisji akcji na budowę własnego browaru, poinformował ISBnews prezes Brodacz SA Tomasz Brzostowski.

"Z emisji akcji chcemy pozyskać 4 mln zł na wybudowanie własnego browaru. Myślę, że do emisji dojdzie wkrótce, z pewnością jeszcze w tym roku. Mamy już wytypowaną działkę w Gdańsku, którą chcemy nabyć pod planowany browar" - powiedział ISBnews Brzostowski w kuluarach konferencji WallStreet w Karpaczu.

Wyjaśnił, że będzie to publiczna emisja akcji o wartości do 4 mln zł przeprowadzona przy współpracy z serwisem Beesfund.com z zawiadomieniem Komisji Nadzoru Finansowego.

Według Brzostowskiego, kwota ta nie będzie wystarczająca, aby sfinansować w całości planowaną inwestycję.

Dodał, że nie wyklucza w przyszłości ewentualnego debiutu na giełdzie, ale obecnie priorytetem jest inwestycja w budowę browaru.

"Naszym priorytetem jest rozpoczęcie budowy browaru, a cała inwestycja może potrwać około 2 lat. Docelowo w nowym browarze chcemy warzyć 80 tys. litrów piwa miesięcznie. Teraz warzymy 20 tys. litrów" - dodał.

Jak wyjaśnił Brzostowski, obecnie firma warzy piwo kontraktowo w innych browarach.

"W portfolio mamy obecnie 13 różnych piw i co najmniej tą ilość będziemy chcieli utrzymać również w przyszłości" - powiedział także Brzostowski.

Marek Knitter

(ISBnews)