Arts Alliance z grupy Midven liczy na debiut na NewConnect w II kwartaleWarszawa, 29.05.2018 (ISBnews) - Arts Alliance, w którym większościowym akcjonariuszem jest notowana na NewConnect spółka Midven, liczy na debiut na rynku NewConnect jeszcze w II kw br., poinformowała spółka. Wszystkie prace i formalności zmierzające do upublicznienia spółki są na ukończeniu.

"Spółka w ramach oferty prywatnej przeprowadzonej pod koniec ubiegłego roku, pozyskała 1 mln zł, zaś emisja zakończyła się 40-procentową nadsubskrypcją. Akcje były sprzedawane po cenie 0,4 zł z jednoczesnymi transakcjami pomiędzy inwestorami po dokonanej emisji po 0,6 zł, co implikuje wycenę na poziomie nieco ponad 5,7 mln zł. Zarząd Arts Alliance liczy na debiut na rynku NewConnect jeszcze w drugim kwartale br., gdyż wszystkie prace i formalności zmierzające do upublicznienia spółki są na ukończeniu" - czytamy w komunikacie.

"Mamy nadzieję, że uda nam się zadebiutować do końca czerwca" - powiedział prezes Zbigniew Stawinoga, cytowany w komunikacie.

Arts Alliance, będący "house of ideas", działającym w obszarze usług B2B oraz współfinansującym gry internetowe w oparciu o współpracę z zespołami deweloperskimi pracuje nad rozwojem swojego biznesu w obszarze B2B dla klientów korporacyjnych, by stworzyć sobie podstawę dywersyfikacji źródeł przychodów, niezależnie od współtworzenia gier internetowych, podano w komunikacie.

"Podstawą działalności są dla nas usługi B2B, które pozwalają na stałe przychody oraz przepływy finansowe, zwłaszcza kiedy realizacja gier wymaga zaangażowania czasowego, zanim ich efekt końcowy ujrzy światło dzienne. Jesteśmy tym samym zainteresowani rozwojem tego segmentu biznesowego, zwłaszcza przy wykorzystaniu potencjału kontaktów biznesowych naszego głównego akcjonariusza" - powiedział prezes.

Arts Alliance realizuje usługi B2B dla klientów korporacyjnych, jak również jest na etapie realizacji 2 gier internetowych wspólnie z podmiotem stowarzyszonym Prime Bit Games, również zmierzającym na parkiet giełdowy NewConnect. Obie gry mają mieć premierę w 2018 roku i ukazać się na platformy Steam, xBox, PC czy Nintendo. Dodatkowo obie spółki współpracują nad zrealizowaną grą 'Magic Nations', która ma być wydana przez Arts Alliance na platformę Nintendo Switch, podano również.

Arts Alliance koncentruje swoje działania na produkcji gier internetowych z jednoczesnym wykorzystywaniem synergii ze spółkami stowarzyszonymi w jego portfolio.

(ISBnews)