Asseco Poland pozytywnie ocenia tegoroczne perspektywyWarszawa, 29.05.2018 (ISBnews) - Asseco Poland ocenia optymistycznie tegoroczne perspektywy po I kwartale, poinformował członek zarządu ds. finansowych Jarosław Kozłowski.

"Jesteśmy zadowoleni z minionego kwartału. Tegoroczne perspektywy także wyglądają optymistycznie" - powiedział Kozłowski na spotkaniu z dziennikarzami.

Skonsolidowany portfel zamówień Asseco Poland na bieżący rok wynosi obecnie 6 580 mln zł.

Członek zarządu Artur Wiza dodał, że rozmowy z klientami wskazują, iż Grupa Asseco jest "w dobrym miejscu", gdyż firmy i instytucje chcą napędzać swój biznes poprzez inwestycje w technologie.

Zarząd Asseco podkreślił, że należy pamiętać, iż grupa ma mocno międzynarodowy charakter, ale chce nadal rosnąć w Polsce. Celem wydzielenia Asseco International było m.in to, by kompetencje krajowe i międzynarodowe były skoncentrowane w odrębnych strukturach i rynkach.

Według słów przedstawicieli zarządu, służba zdrowia, bankowość i przedsiębiorstwa to kluczowe tematy rozwojowe w Polsce. Sektor finansowy to również nadzieja Asseco na umocnienie rozwoju za granicą.

"Zawsze chcieliśmy rozwijać sprzedaż polskich rozwiązań za granicą i to się dzieje. Zrealizowaliśmy dotychczas dwie zagraniczne sprzedaże systemu DEF i pracujemy nad kolejnymi umowami w tym roku. Rozwija się sprzedaż naszej platformy omnichannel. W bankowości widzimy największe szanse, gdyż nasze rozwiązania są innowacyjne i budzą zainteresowanie na fajnych rynkach. Mamy więc tu ambicje" - wskazał członek zarządu Marek Panek.

Jak zaznaczono, popyt na rozwiązania technologiczne Asseco w sektorze bankowym napędzają nowe projekty, eksport i zmiany legislacyjne (RODO, PSD2).

W kwestii potencjalnych przejęć Panek zaznaczył, że Asseco obserwuje rynek cały czas, ale do decyzji musi podchodzić racjonalnie, zwłaszcza że wyceny spółek ocenia jako wysokie.

"Jak się pojawi prawdziwa okazja, nie będziemy czekać" - stwierdził Kozłowski.

Według słów przedstawicieli zarządu, Asseco prowadzi ostrożne rozmowy w USA, ma na celowniku kilka spółek w Hiszpanii. "Szukamy najchętniej założycieli biznesu. To się sprawdza, czego przykładem jest chociażby Exictos, CEIT, również Macrologic" - dodał członek zarządu Asseco.

W ramach grupy od początku roku Sapiens kupił Adaptica, a Formula - kolejnych "kilka mniejszych firm".

Asseco Poland S.A. specjalizuje się w produkcji i rozwoju oprogramowania. Jest to największy software house z polskim kapitałem, ponad połowę przychodów grupy stanowią rozwiązania własne. Asseco jest szóstym największym dostawcą oprogramowania w Europie (wg rankingu Truffle100 2014).

(ISBnews)