Polnord wybiera doradcę w procesie przeglądu opcji strategicznychWarszawa, 30.05.2018 (ISBnews) - Polnord jest w trakcie wyboru doradcy, który wesprze spółkę w procesie przeglądu opcji strategicznych, poinformował prezes Dariusz Krawczyk.

"Chcemy systemowo podejść do tematu, wybrać sobie doradcę, który w ramach przeglądu opcji przejmie rozmowy z funduszami. Jesteśmy w trakcie wyboru, stworzyliśmy krótką listę [potencjalnych doradców]" - powiedział Krawczyk dziennikarzom.

"Doradca przejrzy jeszcze raz, czy te fundusze, które się zgłosiły, to są te, o które by nam chodziło. Ewentualnie poszerzy krąg" - dodał.

Wcześniej podczas konferencji prezes mówił, że spółka rozpoczęła przegląd opcji ze względu na zainteresowanie funduszy, które wcześniej zainteresowane były Robygiem.

"Te fundusze zaczęły wykazywać zainteresowanie Polnordem. Stąd decyzja o rozpoczęciu przeglądu opcji. Chcemy w sposób systematyczny do tego podejść i przejrzeć możliwe opcje, które są dla Polnordu" - podkreślił.

O rozpoczęciu przeglądu potencjalnych opcji strategicznych, związanych z dalszym rozwojem działalności, Polnord informował w lutym.

Polnord to deweloper działający w kliku polskich miastach. W 2017 r. sprzedał 1 398 lokali. Od 1999 r. jest notowany na Giełdzie Papierów Wartościowych w Warszawie.

(ISBnews)