Jak podał LOT, rejsy między Warszawą i Hanowerem będą odbywać się dwa razy dziennie od poniedziałku do piątku, a w weekendy raz dziennie - w sobotę przed południem, a w niedzielę po południu.

Trasę obsługiwać będą Embraery 170, na pokładzie których znajduje się 70 foteli w trzech klasach podróży.

Reklama

"Dzięki dogodnemu rozkładowi i przesiadkom na Lotnisku Chopina LOT daje pasażerom z większości portów w Polsce i wielu w Europie możliwość podróży do Hanoweru w tę i z powrotem tego samego dnia" - podkreślono w komunikacie przewoźnika. Jak dodano, pasażerom lecącym z Niemiec nowe połączenie LOT-u umożliwia dogodną podróż przez Warszawę do obsługiwanych przez LOT portów lotniczych w Azji, Ameryce Północnej oraz Europie Środkowo-Wschodniej.

Hanower to już ósme miasto w Niemczech obsługiwane przez LOT. Przewoźnik lata też z pasażerami do Berlina-Tegel, Dusseldorfu, Frankfurtu, Hamburga, Monachium, Stuttgartu i Norymbergi.

LOT podał także, że od niedzieli działa połączenie z Lotniska Chopina do moskiewskiego portu Domodiedowo. "To już drugie po Szermietiewie lotnisko w Moskwie, na którym lądują samoloty LOT-u" - czytamy.

Przez miesiąc LOT będzie woził pasażerów w ten sposób na Domodiedowo sześć razy w tygodniu - oprócz piątków z Warszawy i sobót z Moskwy. Codzienne rejsy przewoźnik rozpocznie od 2 lipca.

Połączenia na Domodiedowo obsługują samoloty Embraer różnych wersji. To znaczy, że w drodze z i do Moskwy do dyspozycji pasażerów jest – w zależności od wykonującego rejs samolotu – od 70 do 112 miejsc.

Dotychczas LOT oferował pasażerom podróżującym z i do Moskwy rejsy tylko na lotnisko Szeremietiewo. "Nowe codzienne rejsy na Domodiedowo zapewniają osobom podróżującym z Polski i innych europejskich krajów dostęp do licznych połączeń krajowych wewnątrz Rosji" - zaznaczył przewoźnik.

Dzięki nowemu połączeniu, pasażerowie z Moskwy będą mogli się przesiadać w Warszawie w drodze do wielu miast w Europie Środkowo-Wschodniej, m.in. do Budapesztu, Pragi, Kijowa, Lwowa, Odessy, Charkowa, Wilna, Rygi, Tallina oraz na Bałkany: do Sofii, Bukaresztu, Klusza, Ljubljany, Skopje i Podgoricy.

LOT obsługuje dziś w sumie 21 połączeń do Moskwy tygodniowo: na Domodiedowo i Szeremietiewo. W czerwcu i lipcu liczba połączeń do tych miast wzrośnie w związku z Mistrzostwami Świata w Piłce Nożnej.

LOT posiada dziś w swojej flocie 54 samoloty (wliczając maszyny partnerskiej linii Nordika z Estonii i leasingowane od przewoźnika Blue Air z Rumunii, daje to łącznie 67 sztuk). W połowie czerwca zaplanowana jest dostawa trzeciego z sześciu Embraerów 195 pozyskanych przez LOT dla połączeń europejskich. W czerwcu do floty dołączy trzeci z zamówionych siedmiu nowych Boeingów 787-9 Dreamliner dla tras dalekodystansowych. Także w tym miesiącu z pasażerami LOT-u zaczną latać - na trasach średniego zasięgu - dwa kolejne fabrycznie nowe Boeingi 737 MAX 8. W czerwcu przybędą też dwa Bombardiery Q400 do obsługi połączeń regionalnych w ramach leasingu krótkoterminowego.

Od początku 2016 r. polski przewoźnik ogłosił uruchomienie 60 połączeń, w tym bezpośrednich rejsów z Warszawy do Los Angeles, Newark, Seulu, Tokio i Singapuru, z Krakowa do Chicago, z Rzeszowa do Newark oraz z Budapesztu do Nowego Jorku i Chicago. Tylko w tym roku LOT uruchomił nowe rejsy z Warszawy m.in. do Norymbergi, Kowna, Skopje i Podgoricy oraz z Krakowa do Budapesztu a także rozpoczął sprzedaż biletów na kolejnych nowych połączeniach: z Warszawy do Billund i Zaporoża, z Bydgoszczy do Kijowa oraz z Warszawy i Katowic do Turynu.

W 2017 r. LOT przewiózł ponad 6,8 mln pasażerów, o ponad jedną czwartą więcej niż rok wcześniej. Przewoźnik planuje, że w tym roku będzie to ok. 9 mln pasażerów, a w 2019 r. ponad 10 mln. (PAP)

autor: Katarzyna Fiuk