Spółka poinformowała, że w 2009 roku planuje dalszy rozwój oraz inwestycje zarówno w rozbudowę zespołu doradców, jak i w udoskonalanie procesu obsługi klienta. Zamierza m.in. wprowadzić nowy system IT i szukać nowych partnerów. Trzy główne linie produktowe to inwestycje/ubezpieczenia, kredyty gotówkowe i kredyty hipoteczne, mają one zostać rozbudowane. Finamo zacznie też sprzedawać fundusze emerytalne.

"Finamo dostrzega możliwość dalszego umacniania swojej pozycji rynkowej w czasach, kiedy klienci mogą bardziej niż kiedykolwiek dotąd czerpać korzyści z doradztwa finansowego, ułatwiającego poruszanie sie w trudnych w warunkach rynkowych" - napisała firma w komunikacie.

Finamo działa od roku, obecnie ma - jak podaje - trzecią pozycję wśród firm doradztwa finansowego pod względem liczby placówek i liczby zatrudnionych doradców. W spółce pracuje ponad 300 doradców w 34 centrach finansowych i 8 zespołach mobilnych. 

W ubezpieczeniach Finamo stawia na produkty powiązane z funduszami, plany inwestycyjne, lokaty strukturyzowane, poliso-lokaty, bankassurance, OFE i ubezpieczenia. Już wkrótce w oddziałach Finamo będzie można nie tylko ubezpieczyć się na życie, ale również ubezpieczyć mieszkanie czy samochód.

Nowa oferta, obecnie we współpracy z 11 partnerami, będzie stopniowo wprowadzana w ciągu drugiego kwartału 2009 roku.

Finamo szuka też dalszych partnerów do sprzedaży produktów kredytowych. Zdaniem nowego prezesa spółki, Fedele Di Maggio, polska gospodarka wykazuje stosunkowy brak wrażliwości na globalny spadek koniunktury, a wielu partnerów jest chętnych do udzielania większej liczby kredytów nowym klientom. Obecnie firma współpracuje z 8 bankami w zakresie kredytów gotówkowych, samochodowych i kart kredytowych oraz oferuje kredyty hipoteczne 17 podmiotów.