Warszawa, 19.06.2018 (ISBnews) - Arena.pl rozpoczęła współpracę z PayU, wprowadzając na swojej platformie usługę "płacę później", poinformowała dyrektor marketingu Arena.pl Alina Wojna.
"Dzięki współpracy z liderem płatności internetowych PayU, kupując produkty na Arena.pl dodatkowo możemy skorzystać z opcji 'płacę później'. Mechanizm działania jest podobny do tego, jaki znamy z kart kredytowych. Za zamówiony towar możemy zapłacić w terminie do 30 dni od dnia zakupu. Dodatkową zaletą rozwiązania jest to, że za zakupiony przedmiot zapłacimy dopiero po jego otrzymaniu. Jeśli chcemy zwrócić zamówienie, wówczas płatność nie zostanie uruchomiona" - powiedziała Wojna, cytowana w komunikacie.
Dzięki możliwości odłożenia zapłaty za produkt, konsument ma możliwość przetestować zamówiony przedmiot, bez konieczności blokowania środków na jego zakup. Z tego rodzaju płatności możemy skorzystać także w sytuacji, gdy nie mamy wystarczającej kwoty na zakupy. Funkcja "płacę później" zadziała dokładnie tak, jak karta kredytowa, tylko taniej. Procedura ta nie pociąga za sobą żadnych kosztów, wskazano w informacji.
"Wychodzimy naprzeciw oczekiwaniom rynku. Kupujący na Arena.pl mogą cieszyć się zakupami, za które zapłacą w dogodnym dla siebie terminie. To ciekawe rozwiązanie dla osób poszukujących okazji lub korzystających z opcji płatności przy odbiorze" - podsumowała Wojna.
Platforma Arena.pl to rozbudowany serwis sprzedażowy, którego głównymi udziałowcami są trzy rodzime fundusze inwestycyjne. Dominującym akcjonariuszem jest LMB Fundusz Zamknięty Aktywów Niepublicznych, ponad 14% udziałów w spółce należy do E-commerce Investment Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu, w akcje platformy zainwestował także Torox Eko Fizan i Polskie Centrum Bioinformatyki Sp. z o.o. Spółka jest notowana na NewConnect.
(ISBnews)