Vivid Games: Gra 'Space Pioneer' osiągnęła 1 mln pobrańWarszawa, 25.06.2018 (ISBnews) - Gra "Space Pioneer" osiągnęła 1 mln pobrań, poinformował Vivid Games.

"W ciągu 3 tygodni dystrybucji tytuł trafił do ponad miliona graczy na całym świecie. Wśród najbardziej dochodowych krajów znajdują się: USA, Chiny, Japonia, Wielka Brytania oraz Korea Południowa. Pierwsza aktualizacja gry trafi do graczy już w pierwszej połowie lipca" - czytamy w komunikacie.

W ubiegłym tygodniu "Space Pioneer" zadebiutował w sklepie Google Play oraz Samsung Galaxy Apps. Podobnie jak w przypadku premiery iOS, tytuł znalazł się w czołówce najchętniej pobieranych gier akcji oraz został bardzo wysoko oceniany przez graczy. Do tej pory najbardziej dochodowymi krajami są kluczowe rynki mobilne: USA, Chiny, Japonia, Wielka Brytania oraz Korea Południowa, podano również.

"W najbliższych miesiącach do gry zostanie wprowadzonych wiele nowości, m.in. nowe tryby gry, personalizacja pancerza, broni i robota, system osiągnięć, przeciwnicy z nowymi mechanikami rozgrywki oraz budynki rozbudowujące funkcjonalności kosmicznej bazy. Pierwsza aktualizacja trafi do sklepu za niespełna 3 tygodnie" - czytamy dalej.

"Milion pobrań w okresie premierowym to dobry wynik. Gracze chętnie angażują się w rozgrywkę pozostawiając bardzo wysokie oceny. Nie jesteśmy jeszcze w pełni zadowoleni z monetyzacji mikropłatności, gra ma jednak solidne podstawy, które za pośrednictwem nadchodzących aktualizacji umożliwią dalszy systematyczny wzrost metryk" - skomentował prezes Remigiusz Kościelny, cytowany w komunikacie.

Vivid Games zapowiedziało, że 28 czerwca w Apple App Store, a 13 lipca w Google Play pojawi się bijatyka "Mayhem Combat". W sierpniu do portfolio dołączą pozyskane w ramach programu wydawniczego futurystyczne wyścigi "Gravity Rider", podsumowano w informacji.

Vivid Games S.A. działa na rynku gier od 2006 r. Spółka zajmuje się produkcją gier na smartfony i konsole przenośne. Dotychczas najważniejszym tytułem w dorobku firmy jest światowy hit "Real Boxing". Vivid Games zadebiutował w 2016 r. na rynku głównym GPW, przenosząc notowania z NewConnect.

(ISBnews)