GTC ukończyło biurowiec White House w BudapeszcieWarszawa, 25.06.2018 (ISBnews) - Globe Trade Centre (GTC) ukończyło projekt biurowy GTC White House w stolicy Węgier, o łącznej powierzchni najmu 21,5 tys. m2, podała spółka.

"W niedawno ukończonym GTC White House znaczna część biur jest już wynajęta, a na pozostałą powierzchnię podpisane zostały umowy wstępne lub prowadzone są rozmowy. Pierwszy najemca, firma BlackRock, największy na świecie zarządca aktywów, jako pierwszy wprowadzi się do budynku w lipcu 2018 r. BlackRock wybrał Węgry i GTC White House jako stałą siedzibę dla swojego Centrum Innowacji i Technologii w Budapeszcie" - czytamy w komunikacie.

GTC ma podpisane umowy na kolejne dwa piętra nowych biur, a obecnie prowadzi zaawansowane negocjacje dotyczące pozostałej wolnej powierzchni ze światowej klasy najemcami, co prawdopodobnie sprawi, że budynek zostanie w 100% wynajęty w trzecim kwartale 2018 r., dodano.

Poza ukończonym nowym biurowcem, GTC Hungary realizuje również dwa inne projekty w obszarze nieruchomości biurowych. Oba znajdują się w XIII dzielnicy Budapesztu, która "szybko staje się nowym centrum biznesowym stolicy". The Twist - Budapest City Tower będzie 23-piętrowym wieżowcem o powierzchni 37 tys. m2. Projekt rozpocznie się w lipcu 2018 r. Kolejny ważny projekt GTC Hungary to Pillar,który zaoferuje 29 tys. m2 na 7 piętrach w kluczowej lokalizacji o dobrej ekspozycji w XIII dzielnicy. Rozpoczęcie budowy planowane jest na trzeci kwartał 2018 r., przypomina także GTC.

Wraz z ukończeniem GTC White House, węgierski oddział GTC powiększył swój portfel nieruchomości w całym kraju do 141 tys. m2. GTC Hungary jest także właścicielem i zarządcą obecnie najwyższego budynku w Budapeszcie, Duna Tower oraz biurowca Center Point Office, największego centrum biurowego w stolicy, a także GTC Metro i Spiral, a wszystkie budynki są w pełni wynajęte, podsumowano.

Grupa GTC jest jedną z czołowych spółek sektora nieruchomości komercyjnych w Europie Środkowej, Wschodniej i Południowej. Jest właścicielem i zarządcą budynków komercyjnych oferujących powierzchnię biurową i handlową w Polsce, Serbii, Rumunii, Chorwacji, Bułgarii, Czechach i na Węgrzech. Spółka jest notowana na GPW od 2004 r.

(ISBnews)