Jak poinformowano dziennikarzy w czwartek podczas konferencji prasowej, LG Display po dwóch latach uruchamiania masowej produkcji w podwrocławskich Biskupicach Podgórskich nie zwalnia tempa rozwoju i do końca 2009 r. zamierza wyprodukować 7,5 mln modułów LCD. Docelowo firma chce produkować 8 mln paneli. W 2008 r. firma wyprodukowała 5 mln modułów.

"Kiedy w lutym 2007 r. wyprodukowaliśmy w Polsce pierwsze moduły LCD, nie spodziewałem się, że po dwóch latach osiągniemy takie rezultaty. Polska ma dla LG Display strategiczne znaczenie i jesteśmy zdeterminowani, aby nie tylko utrzymywać obecny poziom produkcji, ale szukać nowych możliwości rozwoju" - powiedział podczas konferencji prezes LG Display Polska Yeu Jung Ung.

Zapewnił, że mimo kryzysu firma nie zamierza zwalniać pracowników, choć nie osiągnie takiego zatrudnienia, o jakim wcześniej mówiła. Początkowo LG Display planowała zatrudnić w Polsce 2,5 tys. osób.

LG Display do tej pory zainwestował w naszym kraju ponad 130 mln euro. Fabryka w Biskupicach Podgórnych to jedyny zakład produkcyjny LG Display w Europie. Każdego miesiąca wytwarza on 650 tys. modułów ciekłokrystalicznych, które trafiają do producentów telewizorów oraz komputerów w Polsce, Czechach i na Węgrzech.

Lokalizacja fabryki pod Wrocławiem przyciągnęła na Dolny Śląsk inne firmy z branży elektrycznej, takie jak: LG Chem, LG Innotec, Heesung, Dongyang, LG Electronics oraz Toshiba. Pracę znalazło w nich 7500 osób.

Łączenie inwestycje w tzw. "klastrze technologicznym" utworzonym w specjalnej strefie ekonomicznej na terenie gminy Kobierzyce przekroczyły 560 mln euro.