Jak poinformowała PAP Alina Cieślak z poznańskiego oddziału GDDKiA, remont drogi krajowej nr 10 na odcinku Okaliniec - Kosztowo i w miejscowości Ruda potrwają do końca października.

Prace obejmą remont nawierzchni na łącznej długości ponad 11 km, zatok autobusowych, chodników, odtworzenie oznakowania poziomego i montaż stalowych barier ochronnych.

Zgodnie z umową wartość zadania to ponad 8 mln zł brutto. Wykonawcą jest Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów Kobylarnia SA. W trakcie przebudowy kierowcy muszą się liczyć z utrudnieniami polegającymi na zwężeniu jezdni i ruchu wahadłowym z ręcznym sterowaniem.

Również od poniedziałku ruszą prace związane z remontem ponad 2 km drogi krajowej nr 11 w miejscowości Kotlin na trasie pomiędzy Jarocinem a Pleszewem.

Wykonawca, Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego SA Kalisz, odtworzy nawierzchnię drogi wraz z oznakowaniem poziomym. Koszt prac to ponad 3,5 mln złotych. Utrudnienia w postaci ruchu wahadłowego ze sterowaniem ręcznym potrwają do połowy września.

GDDKiA przypomina, że informacji dotyczących sytuacji na zarządzanych przez nią drogach udzielają przez całą dobę dyżurni Punktów Informacji Drogowej pod ogólnopolskim numerem 19 111. W niektórych sieciach komórkowych konieczne jest poprzedzenie numeru cyfrą 0.(PAP)

autor: Rafał Pogrzebny